Okulumuz; Trabzon, Giresun ve Gümüşhane üçgeninde, Gümüşhane’yi karadeniz sahiline bağlayan karayolu üzerinde bulunan Kürtün ilçesi Özkürtün Beldesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kürtün Meslek Yüksekokulu ilçe merkezine 6, il merkezine ise 50 km uzaklıktadır.

  2009 yılında kurulan Kürtün MYO bünyesinde Ormancılık Bölümü, Ormancılık ve Orman Ürünleri  Programı ve Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı aktif olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir. 

   Kürtün MYO 22.500 m2 alan üzerine kurulmuş olup 8000 m2 kapalı alana sahiptir. 600 öğrenci kapasiteli İhsan TOPKARA eğitim binasında 12 adet derslik, bilgisayar laboratuarı, konferans salonu, kütüphane, laboratuar, kantin, öğretim elemanları ve idari personel için ofisler mevcuttur. Alan içerisinde 180 öğrenci kapasiteli 2 blok erkek ve 1 blok kız yurdu vardır. Bunlara ek olarak yakın zamanda faaliyete geçecek olan sosyal tesis ve 60 yatak kapasiteli misafirhane bulunmaktadır.

   Eşsiz doğa güzelliklerinin ortasında yer alan Kürtün ilçesi yaylaları, festivalleri, ormanları, baraj gölü ve yüksek dağ gölleri ile doğa tutkunları için bir cazibe merkezidir.

   İlçe sınırları içerisinde Kadırga, Kazıkbeli, Güvende, Erikbeli gibi tarihsel, kültürel ve turizm değerleri bulunan yaylaları yanında Avrupa’nın en yüksek göknarları ile Türkiye’nin en yüksek ladin ağaçlarının bulunduğu Örümcek Ormanları mevcuttur. Örümcek Ormanları içerisinde bulunan bazı ağaçlar Anıt Ağaç olarak tescil edilip koruma altına alınmıştır. Yılda 3000 ton balık üretim kapasitesine sahip olan Kürtün baraj gölünde her yıl Uluslararası Su Sporları Festivali düzenlenmektedir.